flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Керівник Державної судової адміністрації України Максим Пампура взяв участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності

26 грудня 2024, 16:21

    

     Розширене засідання Ради безбар’єрності за участі першої леді України Олени Зеленської відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби.
Захід об’єднав п
редставників Уряду, Верховної Ради України, міжнародних організацій, посольств країн-партнерів, органів місцевого самоврядування, територіальних громад.

 

 

«Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на «після війни». Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %»,зазначила перша леді України Олена Зеленська у своєму виступі.

 

Нагадаємо, саме за ініціативи Олени Зеленської було розроблено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, ухвалену Урядом у 2021 році.

 

 

Від початку повномасштабного вторгнення виникло безліч нових викликів. Тож Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору активно продовжує реалізовуватися з урахуванням нинішніх  особливостей.

Забезпечення безбар’єрного доступу громадян до правосуддя та судових послуг, а також створення для них відповідних умов у приміщеннях судів напрям, який був і залишається пріоритетним для Державної судової адміністрації України, яку на розширеному засіданні Ради безбар’єрності представляв т. в. о. Голови ДСА України Максим Пампура.

Протягом заходу його учасники проаналізували результати, яких вдалося досягти цьогоріч в реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, а також обговорили плани на рік наступний.

Перша леді подякувала всім за роботу та закликала й далі розвивати безбар’єрність в Україні. «Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар’єрність. Ось чому це не про когось, це завжди про всіх нас», – підсумувала Олена Зеленська

Довідково: метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися у просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та включатися до всіх довгострокових рішень і програм на національному та місцевому рівнях.