Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сучасні інтернет-технології дозволяють здійснювати онлайн-покупки, знаходити однодумців, підтримувати віддалене спілкування з друзями та навіть будувати романтичні стосунки. Але як дорослим, так і дітям важливо знати і про небезпеки цифрового простору, щоб не стати жертвами зловмисників.
Кібергрумінг (від англ. grooming – залицяння) — це встановлення дорослими довірливих стосунків з неповнолітніми через інтернет для подальшого шантажування, залякування, а також вступу з ними в інтимний зв'язок, вчинення сексуального насильства. Зловмисники маніпуляціями, шантажем чи погрозами змушують людину тримати їх спілкування у секреті від рідних та друзів.
Грумери можуть вдавати з себе однолітка та однодумця потенційної постраждалої особи, використовуючи фейкові облікові записи та фотографії сторонніх людей. Поступово входячи в довіру, зловмисники під різними приводами можуть переконувати дитину зустрітися особисто чи спонукати надіслати чутливі фото або відео для подальшого шантажування.
У деяких випадках грумери можуть видавати себе за модельного рекрутера, спортивного тренера чи знаменитість, щоб побудувати зі своєю жертвою спілкування з позиції наставника і переконати вчинити бажані дії.
Поступово зловмисники маніпуляціями, шантажем чи погрозами змушують постраждалу особу тримати їх спілкування у секреті від рідних та друзів.
Як запобігти грумінгу?
Дорослі грають важливу роль у захисті дітей від негативних впливів онлайн, тому вони мають самі усвідомлювати небезпеки та підтримувати відкрите доброзичливе спілкування, аби дитина не почувалася самотньою і не боялася звертатися за допомогою у майбутньому.