Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У НАДС дослідили результати впровадження нової системи оплати праці на державній службі. 54% державних службовців відзначили збільшення рівня заробітної плати у 2024 році, у 16% він лишився без змін, у 31% - зменшився. Про це стало відомо в результаті дослідження НАДС щодо впровадження нової системи оплати праці на державній службі у першому півріччі 2024 року.
Опитали більше 22 тисяч державних службовців, а також – здійснили аналіз офіційних даних державних органів.
Згідно опитування, 42% державних службовців зазначили, що розмір посадового окладу вплинув на визначення сім’ї посад при класифікації посад або перекласифікації посад. З визначеним класифікаційним кодом для посади погоджується 44% державних службовців. 15% респондентів зазначили, що їм відомо про випадки звільнення з державної служби у їхньому державному органі у зв’язку незгодою працівника із результатами класифікації посад.
Усі посади категорії «А», як і передбачено Каталогом, належать до сім’ї посад «адміністративне керівництво (1)». Серед категорії «Б» найбільший відсоток посад віднесено до таких сімей посад:
29,2% - забезпечення реалізації (координації реалізації) державної політики;
15,4% - адміністративне керівництво;
10,8% - державний нагляд і контроль;
8% - адміністрування та надання публічних послуг.
Серед категорії «В» найбільший відсоток посад віднесено до наступних сімей посад:
32,9% - забезпечення реалізації (координації реалізації) державної політики;
15,2% - адміністрування та надання публічних послуг;
11,2% - державний нагляд і контроль;
11% - організаційне забезпечення виконання функцій суду або конституційного провадження.
З огляду на те, що впровадження у І півріччі 2024 року нової моделі оплати праці реалізовано вперше, як проміжний етап для впровадження загальної реформи системи оплати праці на основі класифікації посад, виявлено низку проблемних питань в частині організації та проведення класифікації посад, застосування нової моделі оплати праці. У зв’язку з цим, НАДС підготовлено пропозиції щодо шляхів усунення або мінімізації виявлених проблемних питань.
Ознайомитися зі звітом можна на сайті НАДС: https://nads.gov.ua/.../%20%D0%B7%D0%B2%D1%96%D1%82%20%D1...
Довідково: анонімне опитування серед державних службовців є етапом у дослідженні стану впровадження системи оплати праці на основі класифікації посад у державних органах. Вивчалося сприйняття держслужбовцями нової моделі оплати праці на основі класифікації посад, зокрема, щодо особливостей та результатів класифікації посад державної служби у державних органах, зміни рівня оплати праці державних службовців. Опитування відбулося 2 - 15 липня 2024 року. В опитуванні взяли участь 22 626 державних службовців.