Пріоритетом номер один для НАЗК є якнайшвидше відновлення електронного декларування та повних перевірок декларацій. У цьому зв’язку позиція НАЗК в основному співпадає з рекомендаціями Європейської комісії, наданими Уряду України за результатами аналізу відповідних законопроектів, розроблених Міністерством юстиції. На цьому наголосив заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський під час зустрічі з представниками керівником відділу “Належне врядування та верховенство права” Представництва Європейського Союзу в Україні Ксав’є Камю, програмним та політичним спеціалістом Представництва Албаном Біоссою, керівником Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) Алланом Пагом Крістенсеном та експертом EUACI Антоном Марчуком.
Також Андрій Вишневський зауважив, що НАЗК очікує реакції Комісії з проведення незалежного зовнішнього оцінювання ефективності роботи НАЗК у 2020-2021 роках на коментарі Національного агентства до проекту звіту за результатами щойно завершеного оцінювання. Після публікації звіту він стане важливим джерелом для рефлексії над досягнутим та плануванням подальшого удосконалення роботи НАЗК. Крім того, оскільки подібне незалежне зовнішнє оцінювання антикорупційного органу проводить вперше, його досвід і уроки важливі для подальшого розвитку всієї антикорупційної інфраструктури.
Під час обговорення стану реалізації Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП) Ксав’є Камю запросив НАЗК долучитись до роботи щодо планування фінансової допомоги Україні зі сторони ЄС у наступних роках, аби знайти у рамках цієї допомоги належне місце та інструментарій для підтримки реалізації ДАП.
У відповідь на запит зі сторони НАЗК Албан Біоссо запевнив, що Представництво ЄС прагне продовжувати допомагати антикорупційним органам у їхній поточній перевірці українського антикорупційного законодавства для забезпечення його відповідності законодавству ЄС, який є обов’язковим для держав-членів.
“На шляху України до ЄС питання боротьби з корупцією та виконання ДАП має надважливе значення. Україна продовжує втілювати реформи незважаючи на війну та щоденні ризики. Це свідчить про відданість принципам демократії та доброчесності, які активно просуває НАЗК”, – підкреслив на завершення Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС.