Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев розповів, що Комітет рекомендував парламенту звільнити від ліцензування зберігання пального для генераторів обсягом до 2 тисяч літрів.
«Пальне у більших обсягах для заправлення генераторів платники податків матимуть право зберігати на підставі декларації, що подається суб’єктом господарювання до ДПС. Такий порядок діятиме протягом воєнного стану і 30 днів після його завершення.
Також передбачається, що для цілей оподаткування екологічним податком генератори не є джерелом забруднення.
Нагадую, що фізичним особам жодні дозволи не потрібні», - зауважив він.
Він також пояснив, що Комітет рекомендував прийняти у другому читанні законопроект N8196 про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України.
А також було рекомендовано прийняти у другому читанні законопроект N8197 про внесення зміни до Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України.
«Нагадаю, що метою законопроектів є запровадження короткострокових стимулюючих податкових та митних пільг для відновлення енергетичної інфраструктури, а саме звільнення до 1 травня 2023 року від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість імпорту генераторів та інших компонентів», - заявив Гетманцев.