flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДСА України оновила функціонал підсистеми захищеного відеоконференцзв’язку

25 червня 2021, 11:18

Державна судова адміністрація України оновила функціонал захищеного відеоконференцзв’язку, про що повідомив заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький.

За його словами, захищену підсистему відеоконференцзв’язку запроваджено ще з початку карантинних обмежень навесні минулого року. А вже в поточному році (з першого квітня) підсистему введено в дослідну експлуатацію в усіх місцевих та апеляційних судах (наказ ДСА України від 31.03.2021 № 98). Відеоконференцзв’язок дозволяє учасникам судових процесів брати участь у засіданнях, знаходячись поза приміщенням суду, що особливо актуальним стало під час карантинних обмежень, які запроваджувались у судах під час пандемії COVID-19.

"Загалом, у рамках виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" з квітня 2020 року розпочалося застосування відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду. А за рік використання система захищеного відеоконференцзв’язку була допрацьована і вдосконалена з урахуванням пропозицій і зауважень, які надходили від суддів, адвокатів та інших учасників судових процесів", - зазначив Сергій Чорнуцький.

В останній оновленій версії 2.13.0 реалізовано наступний додатковий функціонал:

1. Можливість демонстрації робочого столу під час конференції будь-яким учасником конференції.

Функціонал показу робочого столу надає можливість учасникам судового процесу транслювати фото, відео та аудіо матеріали, які знаходяться на їх локальних комп’ютерах у режимі online під час судового засідання, що значно спрощує процес розгляду справ.

2. Загальний чат конференції.

Даний функціонал реалізовано для забезпечення спілкування організатора та учасників судового засідання короткими текстовими повідомленнями.

3. Функціонал можливості проведення голосування щодо прийняття рішень . Звісно, що цей функціонал – не для проведення судових засідань, але він стане в нагоді для проведення голосування в режимі відеоконференції в ході засідань колегіальних органів, робочих нарад, проведення опитувань, тощо. 

Організатор конференції тепер має можливість створювати анонімні та відкриті голосування. Після початку голосування учасникам конференції буде запропоновано форму з кнопками "Так, підтримую", "Ні, я проти" чи "Утримуюсь", час до кінця голосування та статистика голосів. У випадку анонімного голосування інформацію про користувачів буде приховано. Протокол голосування доступний для перегляду після закінчення конференції.

Заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький також нагадав, що напередодні запроваджено можливість здійснення засобами підсистеми запису судових засідань у режимі відеоконференції та автоматичного формування протоколу. Підсумовуючи зазначив, що з початку запровадження підсистеми захищеного відеоконференцзв’язку в підсистемі зареєстровано більше 30 тис. користувачів (з них працівників апарату судів – більше 8 тис. осіб), проведено більше 166 тис. судових засідань з можливістю дистанційної участі сторін процесу. У середньому щомісячно проводиться близько 12 тис. сеансів відеоконференцзв’язку, щотижнево – близько 3 тис. сеансів.

Пресслужба ДСА України