Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало оновлені роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства.
Роз’яснення містять відповіді на найбільш розповсюджені питання щодо заповнення декларацій та фінансового контролю, які надходили до НАЗК.
Крім того, нові роз’яснення враховують останні зміни законодавства (внесені Законами України від 15.12.2020 № 1079-ІХ та від 04.12.2020 № 1074-ІХ) та практику проведення повних перевірок декларацій НАЗК.
За даними Реєстру декларацій, станом на 04.02.2021, лише 54 607 суб’єктів декларування подали декларації типу “щорічна” та “після звільнення”. Це трохи більше 5% від загальної кількості суб’єктів декларування у порівнянні з минулим роком.
Ознайомитися з повним текстом документа можливо на офіційному сайті НАЗК, а його окремі частини будуть публікуватися в Telegram-каналі НАЗК.
Також роз’яснення у зручному форматі по категоріях можна знайти у базі знань НАЗК за посиланням: https://bit.ly/2LQ6QKf, де працює пошук за ключовим словом.
Крім того, варто зазначити, що маючи діючий засіб кваліфікованого електронного цифрового підпису (ЕЦП) є можливість через електронний кабінет на веб-сайті Державної податкової служби України: https://cabinet.tax.gov.ua/ сформувати довідку про отримані доходи за 2020 рік по усіх органах та установах, які звітуються перед ДПС (якщо окрім зарплати були ще отримані виплати).
НАГАДУЄМО!!!!!!
30 днів залишилося до кінця кампанії декларування-2021!
Термін подання щорічних декларацій за 2020 рік – 1 квітня 2021 року.
Чи повинні помічники суддів подавати декларації? Ні, не повинні.
Помічники суддів перестали бути суб’єктами декларування у зв’язку з набранням чинності Закону України № 912-ІХ «Про розвідку» 24 жовтня 2020 року.
Звертаємо увагу, що помічники суддів, а також особи, які звільнилися з цієї посади, не зобов’язані подавати декларації будь-якого типу, не зважаючи на те, що закон набув чинності у кінці минулого року, а отже більшу частину року помічники суддів були суб’єктами декларування.